آموزش آواز ایرانی و جلو آوردن صدا روی صورت و ماسک

آموزش آواز ایرانی

جلو آوردن صدا در آموزش آواز ایرانی چگونه است؟

راههای جلو آوردن صدا در آموزش آواز ایرانی و در ماسک آواز خواندن چگونه اند؟

آموزش آواز ایرانی با استفاده از علم روز صداسازی جهان چگونه است؟

برای درک بهتر مطلب آموزش آواز ایرانی لطفاً ویدئوی زیر را ملاحظه فرمائید:

یکی از راه‌های برداشتن فشار از حنجره در آموزش آواز ایرانی و جلو آوردن صدا و ایجاد صدای پرقدرت طنین‌دار واضح، ایجاد صدا از طریق تولید صدای ان جی است.

آموزش آواز ایرانی
آموزش آواز ایرانی

“ng”، زمانی که صرفاً در مجرای بینی است، مکانی سالم برای احساس یا “قرار دادن” صدا است و  کمک می کند صدای پرقدرت داشته باشیم و کمک زیادی به آموزش آواز ایرانی و جلو آوردن صدا و آمدن صدا در ماسک صورت می کند.  فضای ناحیه ی بینی خیلی فضای رزونانسی بزرگی نیست و شاید کوچک به نظر برسد، اما رزونانس کارآمد و موثری دارد.

اما گاهی اوقات پیدا کردن “نقطه طلائی” تمرین ان جی و درک آن می تواند یک چالش باشد و چون می خواهم آن را احساس کنید در اینجا چند ابزار برای کمک به شما وجود دارد و کمک به جلو آورد صدا در ماسک و آموزش آواز ایرانی بخصوص در اوج صورت می گیرد.

4 تمرین برای جلو آوردن صورت در ماسک در آموزش آواز ایرانی

1. در حین ایجاد صدای ng، انگشتان خود را روی صورت خود در اطراف بینی خود قرار دهید و “وزوز” صدایی که در حفره بینی خود می لرزد را احساس کنید. این صدا یک  صدای ظریف ولی پر نفوذ خواهد بود و همان جلو آوردن صدا در آموزش آواز ایرانی و در ماسک صورت خواندن است.

2. در حین ایجاد صدای ng، بینی خود را ببندید و باز کنید تا بهتر آنرا درک کنید. صدا باید کاملا قطع شود.یعنی صدا کامل به سمت بینی و ماسک صورت آمده و جلو آمدن صدا در آموزش آواز ایرانی و در ماسک صورت خواندن به خوبی اتفاق افتاده است.

آموزش آواز ایرانی
آموزش آواز ایرانی

3. به یک توله سگ کوچک فکر کنید، حالا صدای ناله بسیار کوچکی در بیاورید. از این فضای «نالیدن» برای ایجاد ng استفاده کنید.

4. قبل از ایجاد صدای “اینگ”، فک را رها کنید و نرم کام را بالا بیاورید، انگار در حال خمیازه کشیدن هستید. من متوجه شده ام که از این فضا راحت تر می توان به  ngرسید.

هنگامی که فضای ساده، متمرکز و کوچک ng را پیدا کردید، با انتقال به صدای مصوت بازی کنید. من دوست دارم شروع کنم اههه با یک افت خفیف در پشت زبان خود را آههه کنید. سپس به سمت حروف صدادار دیگر بروید.

هنگام گرم کردن و یادگیری آهنگ جدید از یک ng استفاده کنید. کل ملودی را روی ng “ng-ing” امتحان کنید. سپس روی حروف صدادار کار کنید، سپس صامت ها را اضافه کنید .همیشه فضای “ng”   را در آوازتان در نظر داشته باشید و از آن استفاده ی بهینه کنید تا با کمک آن به خوبی جلو آوردن صدا در آموزش آواز ایرانی و در ماسک صورت خواندن .

برایتان اتفاق بیفتد.

برای مطالعه ی مطلب آموزش آواز سنتی از مبتدی اینجا لطفاً کلیک کنید.

برای مطالعه ی مطلب آموزش خوانندگی اینجا لطفاً کلیک کنید.

آموزش آواز ایرانی
آموزش آواز ایرانی

اگر این مطلب برایتان مفید بود حتماً این مطلب را برای دوستانتون هم بفرستید تا آنها هم بتوانند بهتر آواز بخوانند و موقع ارسال حتماً یک کامنت از خودتان در مورد این فایل بگذارید و در مورد فایل توضیح دهید چون کامنت شما به این مطلب ارزش و وزن می دهد .

لطفاً برای درک بهتر این مطلب ویدئوی آموزش مربوط به آن که در بالای همین صفحه قرار دارد را ملاحظه بفرمائید.

اگر علاقمند آواز خواندن و آواز خوب شنیدن هم هستید جلسات دورهمی کافه آواز را از دست ندهید.ما در کافه آواز گروههای دورهمی 5 نفره داریم که در آنها دوستان از هم حمایت می کنند و به رشد هم در آواز کمک می کنند.برای شرکت در جلسات لطفاً به شماره ی 09351751855 در تلگرام پیام دهید.

خیلی سپاسگزارم که این مطلب را خواندید و منتظرم در کافه آواز شما را ببینم. در کافه آواز نوینترین مطالب صداسازی جهان رایگان در دسترس شماست. نویسنده : مهدی هدایی

منابع:

https://hadarshemesh.com/magazine/ng/

https://rachelsenglish.com/videos/sounds/consonants/ng-as-in-sing/

کافه آواز وب‌سایت

یک نظر

  • Sogol گفت:

    خیییییییلی خوب بود. خیییلی. من تمرین هایی که شما گفتین رو خوندم و دقیقا تو همون لحظه تونستم باصدای جلو بخونم.
    قبلا خیلی تلاش می کردم و زور می زدم. کلی حنجره ام خسته می شد، ولوم صدام میومد بالا و نمی تونستم جلو بخونم. کاملا به سختی. یعنی دیگه واقعا از آواز کار کردن زده شده بودم چون استادم مجبورم می‌کردن که با صدای جلو بخونم. تا اینکه شما رو دیدم. مرسیییییی
    به امید موفقیت، شادی و لذت بردن از زندگی‌تون🌹

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *