هایده چه آموزش آوازی دیده بود؟

آموزش آواز تحلیل صدای هایده

راز صدای جادویی هایده چیست؟ تحلیل صدای هایده

مشخصات یک صدای خوب بصورت فنی در آموزش آواز چیست؟

چه ویژگیهایی در آموزش آواز یک صدا را منحصر بفرد می کند؟

آموزش آواز با الگو قراردادن صدای هایده چگونه است؟

مختصات فنی صدای بانو هایده از نظر آموزش آواز کدام است؟

از بعد فنی آموزش آواز و کارشناسی صدا در کنار سلیقه شخصی هر فرد پارامترهای دیگری نیز دخیل هستند . متغیرهای حجم صدا – لحن صدا – شدت صوتی – طنین و تمبر انعطاف پذیر – ارتفاع صوتی و …

به عنوان مثال در آموزش آواز، بالابردن فرکانس صوت و خواندن نتهای بالا یک امتیاز ویژه محسوب می شود و در عین حالی که آن صدا زیر یا بالا باشد آیا آن صدا هنوز زیبا هم هست؟ آیا با فشار نتهای بالا را می خواند؟

ها
آموزش آواز

خصوصیت بارز صدای هایده:

صدای جادویی بانو هایده در عین داشتن دامنه ی مناسب از نظر زیر و بمی، بسیار خوش رنگ و پر طنین بود.

در عین حالی که می توانستند بسیار پر قدرت  و پر حجم بخوانند قادر بودند صدایشان را بسیار نازک و لطیف و اثر گذار و با احساس کنند.

وقتی شروع به خواندن آهنگهای سنتی هم کردند به مرور زمان توانستند تحریرهای موسیقی سنتی را در حنجره ی خود فراگیرند و آنرا اجرا کنند.

اگر بانو هایده به زبان انگلیسی آواز می خوانند خواننده های خوب غربی مانند ادل-ویدنی هیوستون و .. باید جلوی ایشان تعظیم می کردند.

بانو هایده آموزش خواندن ندیده بودند یعنی ایشان آگاه به علم موسیقی نبودند و هیچ کلاسی نرفته بودند و به صورت خواننده ی مادرزاد بدنیا آمده بودند .

ها2
آموزش آواز تحلیل صدای هایده

حال تصور کنید این استعداد در انگلیس یا امریکا بدنیا آمده بود و از آموزشهای صداسازی روز جهان و آموزش خوانندگی مدرن هم برخوردار می شد،حتی تصور آن هم انسان را به هیجان می آورد.

آثار جاودانه ی بانو هایده در خاطر مردم ایران سالها باقی خواهد ماند و از بهترین آثار هایده می توان به روزهای روشن خداحافظ- سوغاتی – مستی و….اشاره نمود.

صدای بانو هایده بعد از گذشته سالها از مرگشان همدم شادترین لحظات مردم ایران است.

برای مطالعه ی مطلب آموزش آواز از مبتدی لطفاً اینجا را کلیک کنید.

اگر این مطلب برایتان مفید بود حتماً این مطلب را برای دوستانتون هم بفرستید تا آنها هم بتوانند بهتر آواز بخوانند و موقع ارسال حتماً یک کامنت از خودتان در مورد این فایل بگذارید و در مورد فایل توضیح دهید چون کامنت شما به این مطلب ارزش و وزن می دهد .

شما با عضویت در گروه تلگرامی کافه آواز یک مربی صدای شما را به رایگان تحلیل ی کند.برای عضویت در گروه تلگرام کافه روی این لینک بزنید  https://t.me/cafeavazgroup👈🏻

اگر علاقمند آواز خواندن و آواز خوب شنیدن هم هستید جلسات دورهمی کافه آواز را از دست ندهید.ما در کافه آواز گروههای دورهمی 5 نفره داریم که در آنها دوستان از هم حمایت می کنند و به رشد هم در آواز کمک می کنند.در این گروها یک مربی آموزش دیده صداسازی مدام پیشرفت صدای شما رو دنبال می کند و برای صدای شما تمرینات ویژه ای را  طراحی می کنند. برای شرکت  در جلسات گروههای 5 نفره و همچنین کلاسهای خصوصی کافه روی این لینک بزنید: https://t.me/cafeavaz_admin ویا لطفاً به شماره ی 09351751855 در تلگرام و واتس اپ پیام دهید.

منبع:

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%87%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D9%87

کافه آواز وب‌سایت

‫5 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *