آموزش آواز

آموزش آواز سنتی و پاپ را از کجا شروع کنیم؟

آموزش آواز را باید ابتدا از ردیف شروع کنیم یا کلاس سلفژ برویم؟

آواز خواندن یکی از لذت بخش ترین هنرهاست. حتماً آموزش آواز ببینید و سعی کنید بهترین معلم صداسازی را برای آموزش خوانندگی و آموزش آواز انتخاب کنید.تشخیص مربی صداسازی خوب و کارآمد یکی از مهمترین نکته های شروع آواز است. مربی که بدقت اختلالات صدای شما رو تشخیص دهد و بدون اینکه به حنجره ی شما فشار وارد شود تمرینهای متنوعی برای صدا شما طراحی کند و بدقت صدای شما را زیر نظر داشته باشد تا کوچکترین فشاری به صدا و حنجره شما وارد نشود.

اگر در شروع آواز هنوز تردید دارید لطفاً ویدئوی زیر را ببینید:

پایه‌ی آموزش آواز

مهمترین رکن آموزش آواز صداسازی است . شما تا موتور آواز خوبی نداشته باشید چگونه می توانید ردیف سنتی بخوانید یا چگونه می توانید آواز کلاسیک و پاپ بخوانید وقتی حنجره یاری نمی کند؟

همه می توانند آموزش خوانندگی و آموزش آواز ببینید با هر سطح توانایی و صدا . پس نا امید نباشید و همین الان آموزش آواز را شروع کنید.

اگه کلاس صداسازی بروید و صدایتان را پرورش بدهید همه ی آوازهایی که آرزویتان بوده را می توانید براحتی بخوانید.

آموزش آواز
آموزش آواز

مثلاً آواز سنتی مخصوصاً آواز دشتی تو موسیقی سنتی که کلی آهنگ خیلی قشنگ در این آواز ساخته شده است.

آموزش آواز
بنان یکی از بهترین آوازهای دیلمان تاریخ موسیقی را در آواز دشتی که یکی از آوازهای شور در آواز سنتی است اجرا کردند.

آواز سنتی

ما یک اصل و ریشه ای داریم و ایرانی هستیم پس باید قدر ریشه هایمان را بدانیم و آموزش آواز ایرانی ببینیم و اگر حتی خواستیم آواز پاپ هم یاد بگیریم حواسمون باشد تا می توانیم آن آموزش آواز خوانی حتماً بر مبنای موسیقی ملی و اصیل خودمان باشه.

برای مطالعه‌ی مطلب آموزش خوانندگی لطفاً اینجا کلیک کنید.

برای مطالعه‌ی مطلب آموزش تحریر آواز سنتی اینجا لطفاً کلیک کنید.

آواز پاپ

آواز پاپ ایران هم به نوعی روایتی است از آواز سنتی ایران . بدین معنی که جاودانه ترین آهنگهای تاریخ موسیقی پاپ ایران نیز بر مبنای دستگاههای آواز سنتی ایران ساخته شده است. پس کسی که حتی می خواهد آواز پاپ کار کند خیلی بهتر است که دستگاهها و نغمه های موسیقی اصیل ایرانی را که همان آواز سنتی و آواز محلی ایران است را خوب بشناسد.

اگر این مطلب برایتان مفید بود حتماً این مطلب را برای دوستانتون هم بفرستید تا آنها هم بتوانند بهتر آواز بخوانند و موقع ارسال حتماً یک کامنت از خودتان در مورد این فایل بگذارید و در مورد فایل توضیح دهید چون کامنت شما به این مطلب ارزش و وزن می دهد .

لطفاً برای درک بهتر این مطلب ویدئوی آموزش مربوط به آن که در بالای همین صفحه قرار دارد را ملاحظه بفرمائید.

اگر علاقمند آواز خواندن و آواز خوب شنیدن هم هستید جلسات دورهمی کافه آواز را از دست ندهید.ما در کافه آواز گروههای دورهمی 5 نفره داریم که در آنها دوستان از هم حمایت می کنند و به رشد هم در آواز کمک می کنند.برای شرکت در جلسات لطفاً به شماره ی 09351751855 در تلگرام پیام دهید.

خیلی سپاسگزارم که این مطلب را خواندید و منتظرم در کافه آواز شما را ببینم. در کافه آواز نوینترین مطالب صداسازی جهان رایگان در دسترس شماست. نویسنده : مهدی هدایی

منابع:

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%82%DB%8C_%D8%B3%D9%86%D8%AA%DB%8C_%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C