4 تمرین آسان تضمین شده ی آواز مبتدیان با نتایج حیرت انگیز | آموزش آواز

آواز مبتدیان

این تمرینها برای گرم کردن صدای آواز مبتدیان و حرفه ای های آواز هم بسیار مفید هستند.

در اینترنت تمرینهای بسیار زیادی برای صداسازی و آواز مبتدیان وجود دارند که بعضی از آنها نه تنها برای صدا سودمند نیستند بلکه زیان هم دارند.من خودم یک تمرین در یوتوب دیدم که بالای 16 میلیون ویو خورده بود و واقعاً برای صدا خوب که نبود هیچ ضرر هم داشتو احتمالاً تاثیر بدی روی آواز مبتدیان می گذاشت.

برای درک بهتر مطلب 4 تمرین آواز مبتدیان لطفاً ویدئوی زیر را ببینید:

دوتمرین استاندارد برای آواز مبتدیان که همه ی مکتبها و معلمین صداسازی تائیدش میکنن به ترتیب هامینگ و لیپ رول هست که در ادامه به آنها می پردازیم.

تمرین هامینگ را به صورت دقیقتر می توانید اینجا ببینید:

1- تمرین هامینگ :

ولی در هامینگ زبان را به پشت دندانهای بالای می چسبانیم و یک انگشت بین دندانهایمان فاصله می گذاریم و با حسی که انگار یک آلوی نسبتاً بزرگ در دهان داریم شروع به ادای مصوت آآآآ استاندارد و بدون فشار می کنیم.

اسم خود تمرین بر مبنای صدای هام هام آماده پس مشخص هست که باید چه کنیم ولی باید دقت کنیم که صدا شدت صوتیش 5 از 10 باشد و اصطلاحاً هف ویس باشد.

باید دقت کنیم با یک بارو دوبار انجام دادن این تمرینها هیچ تاثیری در صدای ما ایجاد نمی شود ولی اگر هرروز روزی 2 دقیقه هر تمرین را در گامهای مختلف و به مدت 3 تا 6 ماه انجام دهیم نتایج این تمرینها بروی آواز مبتدیان عزیز کم کم نمایان می شود .

آواز مبتدیان

2- تمرین لیپ رولز:

حالا تمرین لیپ رولز را انجام می دهیم و برای اجرای آن کافی است که انگشتانمون را کنار لبها بذاریم و با آ شروع کنیم .

اگر نتونستید این تمرین را انجام دهید اول با دهان حباب بسازید و بعدش تارهای صوتی را درگیر کنید ولی اگر باز هم نتوانستید انجام دهید دو دست را محکم گره می زنیم و روی ناف را محکم به داخل فشار می دهیم و بعد از آن به سادگی می توانیم لیپ رول بزنیم.

3- تمرین لبه گیگ:

با این تمرین لبه ها را تقویت میکنیم که و با استفاده از گیگ گیگ یکی یکی نتهای یک گام ماژور را بالا می رویم

4- تمرین لبه گوگ:

حالا با گوگ گوگ گفتن یکی یکی نتهارا بالا می رویم .

باید دقت کنیم برای تمرین این لبه ها حتماً گ دومی این کلمات با تاکید شنیده شود.

حتماً هرروز روزی چند دقیقه این تمرینها را انجام می دهیم و بعد از 3 ماه نتایج فوق العاده ی آن را روی آواز مبتدیان خواهیم دید.

آواز مبتدیان
آواز مبتدیان

هریک ازین تمرینها را می توانیم روی آهنگی که می خواهیم بخوانیم پیاده کنیم در همان گام و با همان ملودی و بعد آن آهنگ را بخوانیم و نتیجه آن را در آواز مبتدیان به چشم ببینیم.

این تمرینها را برای گرم کردن صدا هم می توانیم استفاده کنیم.

برای مطالعه مطلب چقدر طول می کشد تا من خواننده شوم؟ اینجا لطفاً کلیک کنید.

برای مطالعه مطلب آموزش آواز را از کجا شروع کنم؟اینجا لطفاً کلیک کنید.

اگر این مطلب برایتان مفید بود حتماً این مطلب را برای دوستانتون هم بفرستید تا آنها هم بتوانند بهتر آواز بخوانند و موقع ارسال حتماً یک کامنت از خودتان در مورد این فایل بگذارید و در مورد فایل توضیح دهید چون کامنت شما به این مطلب ارزش و وزن می دهد .

لطفاً برای درک بهتر این مطلب ویدئوی آموزش مربوط به آن که در بالای همین صفحه قرار دارد را ملاحظه بفرمائید.

اگر علاقمند آواز خواندن و آواز خوب شنیدن هم هستید جلسات دورهمی کافه آواز را از دست ندهید.برای شرکت در جلسات لطفاً به شماره ی 09351751855 پیامک دهید.

خیلی سپاسگزارم که این مطلب را خواندید و منتظرم در کافه آواز شما را ببینم. در کافه آواز نوینترین مطالب صداسازی جهان رایگان در دسترس شماست.

نویسنده : مهدی هدایی

منابع:

https://www.30daysinger.com/beginner

https://www.youtube.com/watch?v=WH_OV7yEDf4

https://www.city-academy.com/singing-lessons-beginners

کافه آواز وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *