تمرین یک آهنگ با بهترین معلم صداسازی جهان | آموزش آواز

بهترین معلم صداسازی جهان

برای تمرین یک آهنگ با بهترین معلم صداسازی جهان اول از همه باید در انتخاب آن آهنگ دقت کنیم.

آهنگی که انتخاب می کنیم و یا به ما گفته می شود که بخوانیم آیا آهنگی است که به صدای من خوب بیاید؟آیا در محدوده رنج صوتی من این آهنگ قرار می گیرد؟آیا این آهنگ در سبک و سیاقی که من در تنهایی خود گوش می دهم قرار می گیرد؟آیا می توانم با آن قطعه همزاد پنداری کنم؟

برای درک بهتر مطلب تمرین ویدئوی تمرین یک آهنگ با بهترین معلم صداسازی جهان را اینجا لطفاً ببینید:

باید سبکی را انتخاب کنیم که با توانایی های فنی صدای ما مطابقت داشته باشد.یعنی مثلاً اگر صدای ما خیلی اوج ندارد سراغ آهنگی که اوجهای سخت و زیادی دارد نرویم.آیا صدای من توانایی انجام تحریرها و نتهای تزئین آن آهنگ را دارد؟

حالا از بعد فنی و تکنیکال صداسازی باید دقت کنیم که گام و کوک آهنگ باید کجا باشد.

برای خواندن یک آهنگ و یا یک قطعه ما باید طراحی داشته باشیم یعنی به عنوان مثال وقتی یک آهنگ قسمتهای اوج و بالا دارد باید ما بتوانیم از حداکثر ظرفیت صدای خودمان برای خواندن آن استفاده کنیم.یعنی نتهای اوج یا بالای آهنگ را روی نتهای انتهایی صدای خودمان یعنی بالاترین رجیستری که به نظر خودمان صدایمان زیباست قرار می دهیم و اول از همه قسمت بالای آهنگ را بارها می خوانیم تا مطمئن شویم که برای خواندن آن قسمت در محدوده ی بالا مشکلی نداریم سپس آن قسمت اوج را یک اکتاو بم می کنیم و بصورت بم آن قسمت را می خوانیم. بر مبنای اکتاو پائین قسمت اوج ،نتهای بم قطعه مشخص می شود.

ویدئوی مربوط به انتخاب گام درست آهنگ را اینجا لطفاً ببینید:

حالا که گام آهنگ پیدا شد حالا بهترین معلم صداسازی جهان را به شما معرفی میکنم و آن ضبط صوت است.

هیچ معلمی به اندازه ضبط صوت واقعیت صدای ما را عیان نمی کند ضعفها و قوتهای صدای مارا نشان نمی دهد.

این معلم صداسازی فوق العاده همیشه با ما همراه است چون هرکسی یک دستگاه موبایل با خود دارد که آن بهترین معلم صداسازی جهان برای ما است.

بهترین معلم صداسازی جهان
بهترین معلم صداسازی جهان

نحوه تمرین ویژه با بهترین معلم صداسازی جهان یا ضبط صوت اینگونه است که ما باید یک دستگاه پخش کننده داشته باشیم و یک دستگاه ضبط کننده داشته باشیم حالا این دستگاهها می توانند هرکدام موبایل و یا کامپیوتر باشند .

با یکی از دستگاهها که ضبط کننده ی آهنگ است ضبط را شروع می کنیم و سپس با دستگاه دیگر شروع به پخش آهنگ می کنیم .مثلاً ما قطعه ی باور کن گوگوش را شروع به تمرین می کنیم .تا جمله ی اول را گوگوش خواند (باور کن صدامو باور کن ) دستگاه پخش کننده را متوقف می کنیم و سعی می کنیم دقیق مثل الگو بخوانیم و می خوانیم  (باور کن صدامو باور کن ) حالا ادامه می دهیم تا انتهای آهنگ. کل این فرآیند در دستگاهی که مشغول ضبط تمرین ماست ذخیره می شود و اینگونه می توانیم به بهترین شکا صدای خودمان را بصورت کوتاه کوتاه با الگوی اصلی مقایسه کنیم.

بهترین معلم صداسازی جهان
بهترین معلم صداسازی جهان

باید دقت کنیم که اصلاً از ضبط صدای خود در روزهای اول نا امید نشویم و بدانیم این طبیعی است چون بهترین خواننده ها هم اوایل که صدای خود را ضبط می کردند همین حس را داشته اند.

اگر این مطلب برایتان مفید بود حتماً این مطلب را برای دوستانتون هم بفرستید تا آنها هم بتوانند بهتر آواز بخوانند و موقع ارسال حتماً یک کامنت از خودتان در مورد این فایل بگذارید و در مورد فایل توضیح دهید چون کامنت شما به این مطلب ارزش و وزن می دهد .

لطفاً برای درک بهتر این مطلب ویدئوی آموزش مربوط به آن که در بالای همین صفحه قرار دارد را ملاحظه بفرمائید.

اگر علاقمند آواز خواندن و آواز خوب شنیدن هم هستید جلسات دورهمی کافه آواز را از دست ندهید.برای شرکت در جلسات لطفاً به شماره ی 09351751855 پیامک دهید.

خیلی سپاسگزارم که این مطلب را خواندید و منتظرم در کافه آواز شما را ببینم. در کافه آواز نوینترین مطالب صداسازی جهان رایگان در دسترس شماست.

برای مطالعه ی مطلب گرم کردن صحیح صدا اینجا لطفاً کلیک کنید.

برای مطالعه ی مطلب گام مناسب صدا اینجا لطفاً کلیک کنید.

https://myvoicecoach.com/

https://www.interkultur.com/newsroom/world-of-voices/details/news/the-5-best-singing-teachers-on-youtube-for-free-online-vocal-lessons-in-2021/

نویسنده : مهدی هدایی

کافه آواز وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *