آموزش تحریر آواز پاپ | آموزش آواز ایرانی

تحریر آواز پاپ

تحریر آواز پاپ چجوری اجرا می شود؟

تحریر آواز پاپ یا ریف موسیقی پاپ چیست؟

برای اینکه بتوانیم تحریر آواز پاپ بزنیم باید چه کنیم؟به صورت کلی تحریر از چه جزئیاتی تشکیل شده است؟

برای درک بهتر این مطلب لطفاً ویدئوی زیر را ملاحظه فرمائید:

من می خواهم یه تحریر بزنم مثل آهنگ باور کن در قسمت وسوسه ی عاشق شدن .روی کلمه ی عاشق شدن یک تحریر خاص داریم که باید آن باز شود و تا می توانیم سرعت انجام این تحریر را کم کنیم تا جزئیات آنرا به دقت بتوانیم تحلیل کنیم .

تحریر آواز پاپ

آن قسمت آهنگ را باز می کنیم و نتهای آنرا در میاریم و می بینیم خط ملودی به کدام سمت رفته است و بعد ملودی تحریر آواز پاپ را کند می کنیم در حدی که قادر به اجرای آن باشیم.

وقتی تکنیک اجرای آن  یا ریف را در حالت کند یاد گرفتیم هر روز به مدت چند روز آن تحریر را انجام می دهیم و باید بدانیم با یک روز و دوروز نتیجه نخواهیم گرفت بلکه با ممارست در تمرینها می توانیم به سرعت قابل قبولی در اجرای آن تحریر آواز پاپ برسیم.

یعنی بصورت کلی ابتدا تحریر را کند می کنیم ملودی را یاد می گیریم و چند روز تمرین می کنیم و بعد با سرعت واقعی آن تحریر را اجرا می کنیم.

تحریر آواز پاپ
تحریر آواز پاپ

اگر این مطلب برایتان مفید بود حتماً این مطلب را برای دوستانتون هم بفرستید تا آنها هم بتوانند بهتر آواز بخوانند و موقع ارسال حتماً یک کامنت از خودتان در مورد این فایل بگذارید و در مورد فایل توضیح دهید چون کامنت شما به این مطلب ارزش و وزن می دهد .

لطفاً برای درک بهتر این مطلب ویدئوی آموزش مربوط به آن که در بالای همین صفحه قرار دارد را ملاحظه بفرمائید.

اگر علاقمند آواز خواندن و آواز خوب شنیدن هم هستید جلسات دورهمی کافه آواز را از دست ندهید.برای شرکت در جلسات لطفاً به شماره ی 09351751855 پیامک دهید.

خیلی سپاسگزارم که این مطلب را خواندید و منتظرم در کافه آواز شما را ببینم. در کافه آواز نوینترین مطالب صداسازی جهان رایگان در دسترس شماست.

برای مطالعه ی مطلب آموزش تحریر آواز سنتی اینجا لطفاً کلیک کنید.

برای مطالعه ی مطلب آموزش تنفس در آواز و گویندگی اینجا لطفاً کلیک کنید.

نویسنده : مهدی هدایی

منابع:

https://www.quora.com/What-is-a-riff-in-singing
کافه آواز وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *