تکنیک گاز زدن سیب در آواز و گویندگی Apple Bite | آموزش آواز

thumbnail.png2
تکنیک گاز زدن سیب در آواز و یا بالا بردن لب بالائی
تکنیک گاز زدن سیب در آواز اثر بسیار زیادی در زنگدار شدن و با نفوذشدن صدای آوازی ما دارد . صدایی که زنگ و تونگ ندارد صدای مرده است.

تکنیک گاز زدن سیب در آواز
وقتی ما در آواز لب بالاییمون را یه کم بالا ببریم زنگ و توانگ صدایمان خیلی بیشتر می شود و راحتتر می توانیم نتهارا مخصوصاً نتهای اوج را اجرا کنیم .


تکنیک گاز زدن سیب در آواز اثر بسیار زیادی در زنگدار شدن و با نفوذشدن صدای آوازی ما دارد . صدایی که زنگ و تونگ ندارد صدای مرده است.
با همین نکته ی ظریف می توانیم صدایمان را زیرو رو کنیم.


میزان بالابردن لبها هم بسته به آناتومی صورت هرکسی و فرم سرو جمجمه اش متفاوت هست ولی بصورت کلی حداقل نوک دندانهای بالاییمان موقع آواز مشخص باشد تا صدایمان ضریب نفوس بیشتری داشته باشد.


"تکنیک گاز زدن سیب" صرفا ابزاری برای یافتن و حفظ حالت Overdrive است.
قرار دادن فک همانطور که هنگام گاز گرفتن یک سیب بزرگ انجام می دهید.
تصویر سیب را بردارید و  حالت گاز گرفتن نیش را حفظ کنید (لبخند بزنید)

همانطور که در تصویر نشان داده شده است: "انگشتان را روی دندان های خود قرار دهید و لب ها را در این حالت در حالی که آواز می خوانید نگه دارید". مصوت EH راابتداوبعدOH رااضافه کنید و تصور کنید که با صدای بلند برای کسی فریاد می زنید تا صدا رادریافت کند. سعی کنید با نگه داشتن موقعیت دهان همانطور که در تصویر نشان داده شده است با یک نت در EH در یک گام راحت آواز بخوانید.این الگو رابه انجام دهید و سپس د رآهنگی که می خواهید بخوانید مود overdriver را اضافه کنید و یک خط از آن آهنگ رابا EH بخوانید. اگر به خوبی جواب داد، شعر آهنگ را اضافه کنید و تمام حروف صدادار را تغییر دهید تا به EH-ex هدایت شوند.دوستت دارم= (EH) L(EH)VE Y(EH). با انجام این مراحل کوچک،این تکنیک می تواند به شما کمک کند تا به تدریج Overdrive را با زمان و حوصله اضافه کنید.به یاد داشته باشیدکه هنگام آواز خواندن، ساپورت اضافه کنیدو نفس را در بازدم نگه دارید.

تکنیک گاز زدن سیب در آواز با مودهای آوازی اور درایو و کوربینگ (Over Drive & Curbing)

وقتی ما لب بالائی را بالا می بریم و فکمان را در حالت گاز زدن یک سیب بزرگ باز می کنیم راحتتر به مود آوازی اور درایو که بسیار پرقدرت است می رسیم.

اور درایو یک مود آوازی است که معمولاً در آوازهای کلاسیک به عنوان مثال پاوارتی یا در موسیقی ایرانی همایون شجریان از آن استفاده می کنند و تکنیک گاز زدن سیب در آواز خوانی کمک زیادی به رسیدن به این مود می کند.

تکنیک گاز زدن سیب در آواز
"تکنیک گاز زدن سیب در آواز و مودهای مختلف آن کارکردهای متفاوتی دارند." همانطور که در سیستم آموزشی cvt توضیح داده شده این  تکنیک شبیه گاز زدن به یک سیب بزرگ است، سپس سیب را خارج می کنید اما پیکربندی گاززدن سیب را حفظ می کنید. این نوع موقعیت دهان اغلب در هنگام خواندن نت‌های پائینی در صدای سینه مورد استفاده قرار می‌گیرد، اگرچه برخی از افراد استفاده از آن را در نت‌های بالاتر نیز انجام می دهند. من شنیده ام که به طور کلی، افرادی که تمایل دارند با صدای بسیار کم آواز بخوانند، اغلب اگر تکنیک گاز زدن سیب در آواز را به آن می افزایند (زیرا تکنیک گاز زدن معمولاً کمی حجم می‌افزاید) اما افرادی که تمایل دارند با صدای بسیار زیاد آواز بخوانند مود اورددرایو را پیدا می‌کنند. اما به طور کلی در مودآوازی curbing تکنیک گاز زدن سیب وجود ندارد.

برای مطالعه بیشتر در مورد تکنیک گاز زدن سیب در آواز لطفاً این مطالب را هم مطالعه بفرمائید.

https://www.themodernvocalistworld.com/topic/2097-the-bite/

https://www.instagram.com/p/Cmv0eBRIZzp/

برای مطالعه ی مطلب گرم کردن صحیح در آواز لطفاً اینجا کلیک کنید.

برای مطالعه مطلب کنترل هوا در صداسازی و آواز لطفاً اینجا کلیک کنید.

اگر این مطلب برایتان مفید بود حتماً این مطلب را برای دوستانتون هم بفرستید تا آنها هم بتوانند بهتر آواز بخوانند و موقع ارسال حتماً یک کامنت از خودتان در مورد این فایل بگذارید و در مورد فایل توضیح دهید چون کامنت شما به این مطلب ارزش و وزن می دهد .

اگر علاقمند آواز خواندن و آواز خوب شنیدن هم هستید جلسات دورهمی کافه آواز را از دست ندهید.برای شرکت در جلسات لطفاً به شماره ی 09351751855 در واتس آپ پیام دهید.

خیلی سپاسگزارم که این مطلب را خواندید و منتظرم در کافه آواز شما را ببینم.

نویسنده : مهدی هدایی


کافه آواز وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *