چه سبک آوازی به صدای من می آید؟ |آموزش خوانندگی

thum sabk

انتخاب سبک آوازی

صدای من برای آواز پاپ مناسب است یا سنتی؟

انتخاب ژانر یکی از مهمترین کارها در آموزش آواز است. از ابتدای راه خوانندگی ما باید بدانیم بدنبال فراگیری چه نوع موسیقی هستیم.

چه سبک آوازی به صدای من می آید؟

اول باید این را بگویم که انتخاب سبک هیچ ربطی به یادگیری صداسازی ندارد چون شما اگر حتی بخواهید مداح و قاری قرآن هم بشوید با کمک صداسازی می توانید درآنها هم موفق شوید.

سبک آواز شما می تواند هر سبک آوازی از هوی متال گرفته تا قرائت قرآن باشد

شما باید با عصب و عضله هاتان تولید صوت کنید و هر چقدر این عضلات و اعصاب هماهنگتر و بهتر کار بکنند شما بهتر می توانید تولید صوت بکنید حالا فرق نمی کند می خواهید با این دستگاه تولید صوت هوی متال بخوانید یا قرآن.

سبک آواز مخصوص به خودتان را پیدا کنید

برای انتخاب سبک آواز باید به ناخودآگاهتان را برگردید . آن سبک و آن ژانری که در تنهایی و در خلوت خودتان می شنوید مثل آن دقیقه هایی که تنهایی در پیاده رو هدفون زدید و راه می روید آن سبک آواز بهترین سبک انتخابی برای شماست. آن سبکی که روح شما را از زمین می کند و حالتان را عوض می کند. شما باید همان سبک آواز بخوانید و بدانید هرچقدرهم آن سبک آواز سخت باشد به مانند آواز سنتی ایران با تمرین و پشتکار و سخت کوشی می شود به آن رسید و درآن موفق شد به شرطی که وجود شما پرشده باشد از عشق خواندن به آن سبک آواز و سیاقش.

سبک آواز خود را از روی خواننده مورد علاقه خود پیدا کنید

خواننده مورد علاقه ی شما چه کسی است ویا چه کسانی هستند؟چه سبک آوازی می خوانند ؟آیا شما توانایی اجرای تکنیکهای مختلف آن سبک آوازی را دارید؟آیا وسعت صدای شما قادر به اجرای ظرایف آن سبک آواز می باشد؟

در پایان بازهم یادآور می شوم فقط و فقط عشق و علاقه ی شما به آواز تعیین کننده است و از سختی و مرارت رسیدن به آن سبک آوازی هرگز خم بع ابرو نیاوریدو فقط تمرین کنید و صبور باشید بسیار صبور حتی بعد از گذشت میانسالی.

خودتان را به عنوان یک خواننده تصور کنید

سبک آوازی
آیا خودتان را در حال اجرای روی استیج بزرگ می بینید، در مه مصنوعی روی سن در حال آواز خواندن هستید. یا در حالی که در مرکز صحنه قرار می‌گیرید، موهای کل گردن و بدن کل سالن از ردیف عقب تا جلو را از هیجان سیخ می کنید؟دراین حالت چه سبک آوازی را در حال اجرا هستید؟این ژانر و سبک آواز درست برای شماست.
از آنجایی که تصمیم گرفتید خواننده شوید، پس به احتمال زیاد چند قهرمان موسیقی دارید که دوست دارید از آنها تقلید کنید. در حالی که ما ترجیح می‌دهیم مسیر خود را پیدا کنید، تشخیص اینکه چه چیزی خوانندگان مورد علاقه‌تان را بسیار عالی می‌کند اولین قدم معقول است.


بدون اینکه نگاهی به برخی از قراردادهای کلیدی این ژانرهای محبوب موسیقی بیندازیم، فقط می خواهیم به شما یادآوری کنیم که وقتی نوبت به یافتن سبک آوازی خود می شود، هیچ پاسخ درست یا غلطی وجود ندارد. تنها چیزی که مهم است این است که پتانسیل صدای خود را درک کنید و یاد بگیرید که با خیال راحت از آن برای بیان خود استفاده کنید.

با این حال، مهم است که تکنیک‌های مختلف آوازی که معمولاً در هر سبک آواز استفاده می‌شود را بشناسید، تا بتوانید آن‌ها را خودتان کشف کنید - و سیم‌های بیشتری را به آرشه موسیقی خود اضافه کنید!

اگر این مطلب برایتان مفید بود حتماً این مطلب را برای دوستانتون هم بفرستید تا آنها هم بتوانند بهتر آواز بخوانند و موقع ارسال حتماً یک کامنت از خودتان در مورد این فایل بگذارید و در مورد فایل توضیح دهید چون کامنت شما به این مطلب ارزش و وزن می دهد .

اگر علاقمند آواز خواندن و آواز خوب شنیدن هم هستید جلسات دورهمی کافه آواز را از دست ندهید.برای شرکت در جلسات لطفاً به شماره ی 09351751855 در واتس آپ پیام دهید.

خیلی سپاسگزارم که این مطلب را خواندید و منتظرم در کافه آواز شما را ببینم.

لطفاً برای مطالعه ی مطلب مربوط به سن شروع آواز اینجا کلیک کنید.

لطفاً برای مطالعه ی مطلب مربوط به من هم می توانم خواننده بشوم؟ اینجا کلیک کنید.

منابع:

https://www.vocalsonstage.com/vocals-on-stage-blog/style-music-fits-voice

https://vocalist.org.uk/vocal-styles

نویسنده : مهدی هدایی

کافه آواز وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *