8 راهکار برای پرقدرت حرف زدن | آموزش صدا

پرقدرت حرف زدن

پرقدرت حرف زدن چگونه است؟

اولین راهکار :

اولین پرقدرت حرف زدن ووکال فرای است. روزی یک دقیقه ووکال فرای انجام بدهیدتا صدای پر قدرت در حرف زدن داشته باشید.. قبل از حرف زدن ووکال فرای انجان دهید و سپس صحبت کنید و تفاوت را مشاهده خواهید کرد که چقدر در پرقدرت حرف زدن شما تاثیر می گذارد.

برای مطالعه ی مطلب پرقدرت حرف زدن ویدئوی زیر را مشاهده فرمائید:

دومین راهکار:

 تنفس دیافراگمی است. بالای ناف در تنفس دیافراگمی میاد بالا. شونه هامون و سینه هامون در تنفس دیافراگمی هیچوقت بالا نمی آیند.این دنده ها از بغل و پشت باز می شوند. دور ناف هیچوقت باد نمی شود. شونه هامون و سینه هامون بالا نمیاد. تنفس کمک میکنه که عمیق تر و پر صلابت تر صحبت بکنید. کافیه امتحانش کنید. شونه رو که بدید بالا هر چقدرهم سعی کنید نمی تونید محکم حرف بزنید. ولی وقتی شونه پایین باشد صدا پر نفوذتر و پر صلابت تر می شود.

پر قدرت حرف زدن
آواز خواندن در نی

سومین راهکار:

کار دیگه ای که می توانید برای پرقدرت حرف زدن می تونید بکنید این است که ریتم حرف زدنتان رو کندتر کنید. خود من هم دچارش می شوم هر از گاهی. تند صحبت می کنم و انتهای حرفم رو می جوم و بابتش عذرخواهی می کنم. ولی کافیه که یک مقدار ریتم رو کند تر کنیم، محکم تر و شمرده تر حرف بزنیم. وقتی آروم حرف می زنیم فرصت پیدا می کنیم تا روی حرف آخر کلمه تمرکز کنیم. و یادمون نرود که وقتی به طور مثال روی “ل” در انتهای کلمه ی مثال تمرکز می کنیم، کلاً صحبت کردن بهتری خواهیم داشت و تاثیرگذارتر صحبت خواهیم کرد. پس یادتان باشد آرام تر صحبت کنید و روی حرف آخر کلمه بیشتر تاکید کنید تا تاثیر پر قدرت صحبت کردن را مشاهده نمائید.

پر قدرت حرف زدن
پر قدرت حرف زدن

چهارمین راهکار:

چیز دیگه ای که مهم است  این است که آخر جمله ی خبری را بالا نبرید و حالت سوالی به آن ندهیم .این عادت بسیار بدی است که انتهای جملات خبری را به سمت بالارونده از لحاظ ملودی و انتونیشن ادا کنیم.

پر قدرت حرف زدن
پر قدرت حرف زدن

پنجمین راهکار:

خواندن متنها با صدای بلند است هم کمک بسیاری به پر قدرت حرف زدن می کند.وقتی بلند می خوانیم تمرین می کنیم که اعتماد به نفس بهتری داشته باشیم و تمرین می کنیم که حرف آخر کلمات را بهتر و پر قدرتر ادا کنیم.

پر قدرت حرف زدن
پر قدرت حرف زدن

ششمین راهکار:

الگوبرداری از یک گوینده و مجری که صدایش را دوست داریم.تقلید کنیم از الگو و از او فایلهای 30 ثانیه ذخیره کنیم و مدام در طول روز گوش بدیم تا با آن صدا و آن لحن آشنا بشویم.

هفتمین راهکار:

به صدایمان زنگ لازم را بدهیم یعنی پر نفوذتر صحبت کنیم تا به صدای پر قدرت حرف زدن نزدیک تر شویم و راهکار آن استفاده از تکنیک صداسازی تونگ است با استفاده از تونگ می توانیم پر نفوذتر و پر انرژی تر و جاندار تر صحبت کنیم.

کافی است یک مقدار کمی لب بالا را بالاتر ببریم و به مقدار کافی دهانم رو باز کنم و پر قدرتر و پر نفوذتر صحبت کنیم.

هشتمین راهکار:

با اعتماد به نفس بالا و پر انرژی صحبت کنیم . به خودمان و صدایی که داریم ایمان داشته باشیم و مطمئن باشیم با هر ضعفی که داریم صدای منحصر بفرد و ویژه و مخصوص خود را داریم که هم زیباست و هم با تمرینات صداسازی می توان آنرا بهبود داد و به پر قدرت حرف زدن رسید .

راهکار دیگر پر قدرت حرف زدن جلوی آینه و یا دوربین سلفی موبایل است و با دیدن خودمان در آئینه حالتهای صورت و دهان خودمان را بدقت ملاحظه کنیم و مدام سعی در بهبود صدا و حالت صورت داشته باشیم.

پرقدرت حرف زدن و پر انرژی صحبت کردن

برای واقعی تر شنیدن صدای خودمان دو دست را ببندیم و جلوی گوشها قرار دهیم تا بصدایی که دیگران از ما می شنوند و یا صدایی که ضبط صوت از ما ضبط می کند نزدیک شویم.

برای مطالعه ی مطلب چگونه جذاب صحبت کنیم اینجا لطفاً کلیک کنید.

اگر این مطلب برایتان مفید بود حتماً این مطلب را برای دوستانتون هم بفرستید تا آنها هم بتوانند بهتر آواز بخوانند و موقع ارسال حتماً یک کامنت از خودتان در مورد این فایل بگذارید و در مورد فایل توضیح دهید چون کامنت شما به این مطلب ارزش و وزن می دهد.

لطفاً برای درک بهتر این مطلب ویدئوی آموزش مربوط به آن که در بالای همین صفحه قرار دارد را ملاحظه بفرمائید.

اگر علاقمند آواز خواندن و آواز خوب شنیدن هم هستید جلسات دورهمی کافه آواز را از دست ندهید.برای شرکت در جلسات لطفاً به شماره ی 09351751855 پیامک دهید.

خیلی سپاسگزارم که این مطلب را خواندید و منتظرم در کافه آواز شما را ببینم. در کافه آواز نوینترین مطالب صداسازی جهان رایگان در دسترس شماست.

نویسنده : مهدی هدایی

منابع:

https://www.genardmethod.com/blog/how-to-improve-your-voice-to-speak-more-powerfully

https://www.inc.com/nicolas-cole/5-tips-for-speaking-with-authority-and-confidence.html

https://fearlessliving.org/how-to-speak-with-power-and-authority-5-important-steps/

https://www.aib.edu.au/blog/communication/8-powerful-tips-speaking-with-confidence-and-authority/

کافه آواز وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *