گام مناسب صدای خودت رو پیدا کن | آموزش آواز خواندن

گام مناسب صدا

چگونه می توانیم گام مناسب صدای خود را پیدا کنیم؟

تمرینات صداسازی برای پیداکردن گام مناسب صدا

انتخاب آهنگ خیلی خیلی مهم است حتماً باید سبک آهنگی را انتخاب کنیم که خودمان در تنهایی و خلوت آن سبک را گوش می کنیم و باید آن سبک و آهنگ را خیلی دوست داشته باشیم چه از نظر مفهوم و چه از نظر موسیقی .باید سبکی را انتخاب کنیم که با توانایی های فنی صدای ما مطابقت داشته باشد.یعنی مثلاً اگر صدای ما خیلی اوج ندارد سراغ آهنگی که اوجهای سخت و زیادی دارد نرویم.این نکته در انتخاب گام مناسب صدا هم تاثیرگذار بوده است.

حالا از بعد فنی و تکنیکال صداسازی باید دقت کنیم که گام و کوک آهنگ باید کجا باشد.

برای خواندن یک آهنگ و یا یک قطعه ما باید طراحی داشته باشیم یعنی به عنوان مثال وقتی یک آهنگ قسمتهای اوج و بالا دارد باید ما بتوانیم از حداکثر ظرفیت صدای خودمان برای خواندن آن استفاده کنیم.یعنی نتهای اوج یا بالای آهنگ را روی نتهای انتهایی صدای خودمان یعنی بالاترین رجیستری که به نظر خودمان صدایمان زیباست قرار می دهیم و اول از همه قسمت بالای آهنگ را بارها می خوانیم تا مطمئن شویم که برای خواندن آن قسمت در محدوده ی بالا مشکلی نداریم سپس آن قسمت اوج را یک اکتاو بم می کنیم و بصورت بم آن قسمت را می خوانیم. بر مبنای اکتاو پائین قسمت اوج ،نتهای بم قطعه مشخص می شود.

گام مناسب صدا

برای درک بهتر به عنوان مثال قطعه وقتی دلگیر و تنها را از ابی عزیز می خواهیم بخوانیم.

اول باید قسمت وقتی دلگیر رو در نتهای بالایی برروی بالاترین نتهای محدوده ی آواز خودمان تنظیم کنیم و سپس آن قسمت را یک اکتاو بم کنیم و آن را بخوانیم و بعد از آن قسمت شروع آهنگ که هیچ تنها و غریبی … گامش مشخص می شود.به این صورت می توانیم یک گام مناسب صدای خود را پیداکنیم؟

اگر این مطلب برایتان مفید بود حتماً این مطلب را برای دوستانتون هم بفرستید تا آنها هم بتوانند بهتر آواز بخوانند و موقع ارسال حتماً یک کامنت از خودتان در مورد این فایل بگذارید و در مورد فایل توضیح دهید چون کامنت شما به این مطلب ارزش و وزن می دهد .

پیدا کردن گام مناسب صدا از راهی دیگر

1. به سراغ پیانو یا گیتار خود بروید و Middle C را پیدا کنید.

ما در مورد C4 صحبت می کنیم بر مبنای C4 بم ترین نت صدامون رو پیدا می کنیم و بعد بالاترین نت صدای خودمان را پیدا می کنیم و سعی می کنیم روی پیانو نتهای گام آهنگ را پیدا کنیم.

اگر علاقمند آواز خواندن و آواز خوب شنیدن هم هستید جلسات دورهمی کافه آواز را از دست ندهید.برای شرکت در جلسات لطفاً به شماره ی 09190891546 پیامک دهید.

خیلی سپاسگزارم که این مطلب را خواندید و منتظرم در کافه آواز شما را ببینم.

برای مطالعه ی مطلب تنفس دیافراگمی در آواز و گویندگی اینجا لطفاً کلیک کنید.

برای مطالعه ی مطلب کنترل هوا در صداسازی و آواز اینجا لطفاً کلیک کنید.

https://takelessons.com/live/singing/what-key-should-I-sing-in-z02

نویسنده : مهدی هدایی

کافه آواز وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *