یا تکنیک صداسازی چرخاندن زبان  Tongue Trill | آموزش آواز

tongue trill

Tongue Trill چیست؟

با این تکنیک به راحتی می توانید Tongue Trill بزنید

تکنیک صداسازی چرخاندن زبان Tongue Trill یکی از بهترین تکنیکهای صداسازی است که فشار برگشتی هوا در بازدم روی تارهای صوتی را کنترل می کند .تکنیک صداسازی چرخاندن زبان Tongue Trill نه تنها برای گرم کردن صدا بلکه برای برطرف کردن برخی اختلالات زبانی هم بسیار مفید است.

برای درک بهتر مطلب tongue trill لطفاً ویدئوی زیر را ملاحظه فرمائید:

من از آقای شجریان شنیدم که ایشان هم برای گرم کردن صدا روی نتهای گام رو رو را با استفاده از تکنیک صداسازی چرخاندن یا tongue trill زبان اجرا می کردند پس حتماً هم بصورت آژیر و هم روی نتهای گام از پائین به بالا با رو رو  صدای خود را گرم می کنیم.

tongue trill
tongue trill

برای دوستانی که قادر به انجام تکنیک صداسازی چرخاندن زبان نیستند کافی است که از تکنیک صداسازی صدای خفه چرخاندن زبان استفاده کنند.

به انگلیسی به این تکنیک مافلد تانگ تریل می گویند :

The Muffled Tongue Trill

کافی است لپهایمان را باد کنیم سپس تکنیک صداسازی چرخاندن زبان را اجرا کنیم.با انجام این کار اجرای این تکنیک خیلی راحت می شود.

اول صدای ترمپت با لپهای بادشده را تقلید می کنیم و سپس شروع به تمرین تکنیک صداسازی چرخاندن زبان می کنیم یا راه دیگر اینکه در حال اجرای این تکنیک لبها را پائین می آوریم و سپس لپها را باد می کنیم تا تکنیک صداسازی چرخاندن زبان tongue trill بدرستی اجرا شود.

برای مطالعه ی مطلب تکنیک صداسازی لیپ رول اینجا لطفاً کلیک کنید.

برای مطالعه مطلب تکنیک گاز زدن سیب اینجا لطفاً کلیک کنید.

اگر این مطلب برایتان مفید بود حتماً این مطلب را برای دوستانتون هم بفرستید تا آنها هم بتوانند بهتر آواز بخوانند و موقع ارسال حتماً یک کامنت از خودتان در مورد این فایل بگذارید و در مورد فایل توضیح دهید چون کامنت شما به این مطلب ارزش و وزن می دهد .

لطفاً برای درک بهتر این مطلب ویدئوی آموزش مربوط به آن که در بالای همین صفحه قرار دارد را ملاحظه بفرمائید.

اگر علاقمند آواز خواندن و آواز خوب شنیدن هم هستید جلسات دورهمی کافه آواز را از دست ندهید.برای شرکت در جلسات لطفاً به شماره ی 09351751855 پیامک دهید.

خیلی سپاسگزارم که این مطلب را خواندید و منتظرم در کافه آواز شما را ببینم. در کافه آواز نوینترین مطالب صداسازی جهان رایگان در دسترس شماست.

نویسنده : مهدی هدایی

tongur trill

منابع:

https://www.voicelessons.com/blog/knowledge/tongue-trills/

https://www.youtube.com/watch?v=YaXf2kshhHo

کافه آواز وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *